Täiendsööt lammastele ja kitsedele suhkrupeedi ja lutserniga 20kg

Ekstrudeeritud sööt lammastele ja kitsedele suhkrupeedi ja lutserniga.

17,20 

Täiendsööt lammastele ja kitsedele suhkrupeedi ja lutserniga 20kg

Toote eelised

  • Kergesti seeditav
  • Toitainete parem omastamine
  • Erilised maitseomadused
  • Täielikult tasakaalustatud vitamiinid ja mineraalid
  • Loomade suurem kaal
  • Mikrobioloogiliselt puhas

 

Kui loomadele söödetakse rohtu või silo teravilja või lihtsööda lisandiga, omastavad loomad spetsialistide hinnangul sellest lisasöödast vaid poole, sest suur osa selle sööda energiast kulub seedimisele ning suurendades selle sööda energiat. selle “odava” sööda kogus põhjustab ketoosi. Sel juhul ainult toetatakse loomade elu, nende kaal kasvab halvasti ja piimajõudlus on väike. Teravilja ekstrudeerimisel teeb poole looma mao poolt tehtavast tööst ära spetsiaalne seade – ekstruuder, seega kasutab looma organism väljapressitud sööda energiat osade kaupa, lagunenud tärklis imendub paremini ja võtab seega rohkem kaalu.

Ekstrudeeritud sööda eelised loomadele ja farmile
Lammaste ja kitsede ekstrudeeritud söödal on palju eeliseid, mis on kaasaegse intensiivloomakasvatuse jaoks hädavajalikud. Ekstrudeeritud kombineeritud sööta pole vaja keeta, piisab värske vee lisamisest eraldi anumas. Sööda maitseomadused paranevad. Pärast ekstrudeerimist saadakse struktureeritud sööt, mis on spetsiaalselt kohandatud ja vastab kõige paremini loomade vajadustele. On kindlaks tehtud, et loomade ekstrudeeritud söödaga söötmisel tõuseb toiteratsiooni energeetiline väärtus 10-15%.

Kuidas terad ekstrudeeritakse?
Ekstrusioon koosneb kahest pidevast protsessist: toote mehaaniline/keemiline deformatsioon ja toote “plahvatus” – toote kiire üleminek kõrgrõhutsoonist atmosfääri tsooni põhjustab toote sisemise hetkelise keemise – paisumise. Teravilja töötlemisel ekstruuderis tõuseb rõhk mehaanilise hõõrdumise tõttu 40-60 atmosfäärini, temperatuur tõuseb 150 °C-ni. Selle tulemusena hävivad tselluloos-ligniini sidemed, tärklise kogus väheneb 12%, dekstriinid (primaarse tärklise hüdrolüüsi saadused) suurenevad 5 korda, suhkur suureneb 14% – nii muutub sööt kergemini omastatavaks ja isegi spooride mikrofloora ning võimalikud bakterite ja seente populatsioonid hävivad. Pärast terade termilist töötlemist paranevad söödamaterjalide maitseomadused, kuna moodustuvad eraldi aroomid, saadakse meeldiva leiva maitse ja lõhnaga ekstrudaat, seetõttu aktiveeruvad ensüümid sööda seedimise ajal oluliselt. Teravilja sellisel viisil töödeldes kahekordistub sööda toiteväärtus, sest suur osa sööda energiast, mis läks seedimisprotsessile endale, läheb kasvuks. Osa mao tööst teeb ära ekstruuder.

Ekstrudeeritud sööt lammastele ja kitsedele on noorloomade nuumamisel asendamatu.

Viimased uuringud on näidanud, et ekstrudeeritud sööt on noorloomade (lambad, veised, kitsed) nuumamisel asendamatu, sest maod alles arenevad ning edasine kasv ja liha struktuur sõltuvad eelkõige looma organismi esialgne moodustumine. Ekstrudaatide kasutamine on efektiivne suurema piimatoodangu saamiseks.

Ekstrudeeritud sööda ladustamine
Põllumeestel tekib sageli küsimus, kus ja kuidas säilitada pressitud sööta, et see sobiks loomasöödaks ega kaotaks oma häid omadusi? Spetsialisti sõnul steriliseeritakse terad ekstrudeerimisel pärast rõhu ja temperatuuriga kokkupuudet, selline sööt püsib tavalistes säilitustingimustes steriilne isegi 6 kuud.

  •  

Koostis

Nisu, oder, mais, rohujahu (lutsern) 10%, sojajahu, päevalillejahu, kaer, suhkrupeedijääk 4%, rapsijääk, taimeõli, eelsegu.

Lisatud söödalisandid (1kg kohta)

Värske joogivesi peab olema alati saadaval. Esimest korda söötes minge järk-järgult uuele toidule üle 7-10 päeva jooksul.

A-vitamiin
1000 RÜ
D₃-vitamiin*
1200 RÜ
E-vitamiin
75 mg
Raud (3b103)
90 mg
Jood (3b202)
0,30 mg
Koobalt
0,45 mg
Vask
10 mg

Tehnoloogilised lisandid: tokoferooli ekstraktid taimeõlidest (1b306(i)), rosmariini ekstrakt.

*Samaaegne kasutamine D2-vitamiiniga ei ole lubatud.

Analüütiline koostis

Toorproteiin
18,6 %
Toorrasv
4,2 %
Toortuhk
7,2 %
Toorkiud
10,2 %
Ainevahetuse energia
12,23 MJ
Niiskus
9,5 %
Kaltsium
4,5 %
Fosfor
0,6 %
Naatrium
0,29 %
Magneesium
0,21 %

KASUTAMINE: kasutada tavalise täissöödana lammastele, soovitatav päevane annus 200-300 g looma kohta. Loomadel peab alati olema värske vesi.

SÄILITAMINE: hoida kuivas, jahedas, ventileeritavas ruumis.

KG Estonia / Rentrans KG OÜ kodulehe transpordi kulu ja valikud:

Transport: 0 EUR.
Ladu teenindab alates kogusest 100 kg ja väljastamine kokkuleppel. Tel: 5136498
NB! Alates 200 kg ostust rakendub laos allahindlus – 10 %.

Transport: 2,95 EUR.
Maksimum kogus pakiautomaati saatmisel on 60 kg.
Tarneaeg: kuni 4 tööpäeva. (juhul kui laos)

Transport: 1,5 EUR (20kg kohta).
Teenus tellimusest 100 kuni 200 kg.
Tarneaeg: kuni 8 tööpäeva.
EI PAKUTA: Saared, Ida-Virumaa

Transport: 0 EUR.
EI PAKUTA: Saared, Ida-Virumaa
Tarneaeg: kuni 8 tööpäeva.

Transport: 2 EUR (20 kg kohta).
Tarneaeg: kuni 8 tööpäeva.

Transport: 32 EUR saadetise kohta (saared 50 EUR saadetis).
Tarneaeg: kuni 8 tööpäeva.

Transport: 0 EUR (saared 30 EUR saadetis)
Tarneaeg: kuni 8 tööpäeva.

0

Ostukorvis ei ole tooteid.